Kategorie
Bez kategorii

Depilacja laserowa – usuwanie zbędnego owłosienia

Depilacja Laserowa – Usuwanie zbędnego owłosienia

OPIS STOSOWANIEJ TECHNOLOGII

Urządzenie kosmetyczne E-light (IPL + RF Bipolarny), to nowość zaliczana do rodziny urządzeń wykorzystujących energię świetlną (tak jak laser kosmetyczny, czy laser diodowy) oraz prąd o częstotliwości radiowej. Promienie świetlne docierają na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo. Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL.
Efektem współdziałania IPL i fal radiowych jest głębsza penetracja energii w warstwy skóry właściwej. 
Praca urządzeniem E-light to szybszy efekt końcowy, co przekłada się na mniejszą ilość zabiegów, dużą rozpiętość możliwych zastosowań i satysfakcję klientów. 
Technologia E-light (IPL+RF)  została wielokrotnie przetestowana klinicznie, a więc pozostaje bezpieczna.

Laser do depilacji działa bezpośrednio na melaninę zawartą w barwniku włosa. Wiązka światła lasera dociera do mieszka włosowego, a następnie pochłaniana jest przez jego barwnik (melaninę). Prowadzi to do trwałego usunięcia cebulki włosa. Zabieg jest bardzo precyzyjny i nie uszkadza pozostałych tkanek i depilowanej skóry. Podczas depilacji laserowej możemy odczuwać dyskomfort, ale minimalizujemy go stosując zimne kompresy.

WSKAZANIA

– stany zapalne skóry po depilacjach chemicznych, woskiem lub goleniu

– cele estetyczne – wszystkie części ciała, pozbycie się niechcianego owłosienia

– wrastające włosy wtórne

– szybki odrost włosów po innych metodach depilacji

PRZYGOTOWANIE SIĘ DO ZABIEGU

Aby uzyskać możliwie najlepsze efekty zabiegu należy, na 4 tygodnie przed wyrywać włosków ani stosować kremów do depilacji. Przychodząc na wizytę, należy mieć ogoloną skórę maszynką jednorazową. Nie należy skóry smarować żadnym kremem lub balsamem. Skóra przed zabiegiem nie może być również opalana.

PRZEBIEG ZABIEGU

Podczas bezpłatnej konsultacji ustalany jest rodzaj skóry oraz jej fototyp. Na tej podstawie dobierane są odpowiednie parametry.

Bezpośrednio przed zabiegiem nakreślone zostają białym markerem obszary zabiegowe. Tym samym markerem zasłonięte zostają wszelkie znamiona, pieprzyki.  
Następnie głowica lasera przykładana precyzyjnie w każde miejsce na cały obszarze poddawanym zabiegowi. Odczucia związane z zabiegiem są różne, ale najczęściej jest uczucie ciepłą i tzw. „igiełek”. Pojawi się również zaczerwienienie. To znak, że energia trafiła we włos i mocno rozgrzała skórę wokół mieszka. Głowica chłodząca redukuje odczucie dyskomfortu podczas zabiegu.

EFEKTY

Zaczerwienienie i obrzęk zanikają w ciągu 2-3 godzin. Jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna. Gładką skórę, możemy uzyskać po około 6 zabiegach, które należy powtórzyć w odstępach od 4 do 6 tygodni. Skuteczność depilacji laserowej jest mocno uzależniona od odcienia włosów i typu karnacji. Im większy jest kontrast pomiędzy kolorem skóry i włosów, tym zabieg przynosi lepsze rezultaty.

PRZECIWWSKAZANIA

Zabiegu nie wykonuje się, gdy mamy świeżą opaleniznę, stosujemy antybiotyki, stosujemy kremy z retinolem, leki światłouczulające (np. antydepresanty, przeciwzapalne). Przeciwskazaniem jest także fotodermatoza, bielactwo, łuszczyca, liszaj płaski oraz opryszczka. Przeciwwskazaniem są również włosy rude, siwe, blond.

POSTĘPOWANIE POZABIEGOWE

Skóra poddana zabiegowi usuwania przebarwień nie może być opalana minimum przez 2 tygodnie po zabiegu (w tym czasie należy chronić skórę stosując kremy z filtrami anty-UVA i UVB z filtrem 50).

Naturalnym objawem po zabiegu jest pojawienie się obrzęku i/lub zaczerwienienie skóry poddanej zabiegowi. Mogą się również pojawić strupki. Objawy te powinny ustąpić po kilku dniach. W tym czasie należy pielęgnować skórę w następujący sposób: – stosować krem bądź maść z alantoiną lub pantenolem, – bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach) – należy oczyszczać skórę za pomocą toniku lub mleczka bezalkoholowego, żelu bezmydłowego lub czystą wodą.